Победителите от Долна Митрополия

Снимка: БФМ

Вече са ясни победителите от Долна Митрополия – от седмия кръг на писта за BMU европейски шампионат по мотоциклетизъм, а също и от третия кръг на Европейския шампионат по СуперМото – Grand Prix Bulgaria 2019. При съботни 36 ºC (15.06.2019 г.) и неделни 37 ºC (16.06.2019 г.) повече от 5000 човека наблюдаваха надпреварите на 111 състезатели от 9 държави.

Резултатите на писта
Клас SP125

Очакваната победа на Жулиета Ленкова-Апостолова (MSC Pleven, Aprilia) стана факт. След Жулиета се наредиха Пламен Христов (MSC Pleven, Aprilia) и Боян Петров (MSC Pleven, Aprilia).

Клас SuperSport 600

Милен Георгиев (Kida Motorsport, Yamaha) от началото на сезона продължава с убедителното си представяне. Той завърши първи – само с 12 секунди преди Александър Тодоров (Rido Samokov, Suzuki). На трето място остана турският състезател Фуркан Ерилмаз (Yamaha).

Клас SuperBike 1000

Изключително оспорвана битка в кралския клас – между Мартин Чой (EKO BMW Racing Team, BMW) и Ангел Караньотов (Overdrive Racing Team, Ducati). Времената им и на свободните тренировки, и на квалификациите бяха с разлики хилядни в секундата. На самото състезание Караньотов стартира първи, но бързо беше изпреварен от Мартин. След две размени на лидерството и след технично изпреварване в деветата обиколка Ангел Караньотов финишира първи. Той изпревари с 0.6 секунди Мартин Чой и записа 7-ма поредна победа от началото на шампионата. Почетното трето място зае шампионът на бедните – Димитър Митов (Bolyari MC, BMW).

Клас Formula 600

Начело е Васил Кичуков (Zedmoto, Suzuki), следван от Янислав Димитров (Motomania.bg – Burgas, Honda) и Павел Драганов (Troyan Moto Club, Yamaha).

Клас Formula 1000

Изключително успешно представяне на Велислав Марков (Crank Power, Kawasaki). Марков си тръгна с купата на победителя в този клас. Второто място остана за Валентин Георгиев (Zedmoto, Honda), а третото – за Ненко Стаменов (Bolyari MC, Kawasaki).

Клас Скутери

Класирането е: първо място за лидера във временното класиране Иво Михайлов (Zedmoto, Piaggio). След него са Пламен Христов (MSC Pleven, Aprilia) и Стефан Вълков (MSC Pleven, Aprilia).

Победителите в СуперМото
Клас SM Junior (65 сс/85 сс)

Начело при най-малките машини (65 cc) застана Енис Байрамов (Nessebar Moto, KTM). След него са: Никола Досев (NSA Motorsport, КТМ) и Сечен Тиназ (Турция, КТМ).

Надпреварата при 85 cc беше оспорвана. Тя беше и с най-много чужди състезатели – от Русия, Чехия, Естония, Турция и Румъния. Европейският шампион за 2018 г. Ян Улман (Чехия, KТМ) записа двоен успех. Второ място зае Иван Мошин (Русия, ТМ), а трето – Радостин Михайлов (Nessebar Moto, KTM).

Клас S3

Начело и в двата манша е Виктор Нейчев (Air Max Racing, КТМ). След него се наредиха Димитър Петров (Diana Racing, КТМ) и Кристиан Шиляк (Естония, Husqvarna).

Клас OPEN

Най-бърз и в двата състезателни манша беше руснакът Александър Лятишев (Honda). Второ място зае Красен Кънчев (MSC BG Power, КТМ), трето – Янко Николов (MSC BG Power, Honda).

Мото спортният календар за 2019 г. вижте тук.